Konstrukcje z gabionów to skuteczne rozwiązanie zabezpieczające osuwiska, skarpy, a także koryta rzeczne. Chętnie doradzimy, wycenimy a następnie wytworzymy kosze gabionowe według Państwa oczekiwań. Ogrodzenia panelowe: ● ocynk ogniowy ● ocynk ogniowy + RAL ● ocynk ogniowy + PVC ● Siatki ogrodzeniowe, plecione przeznaczone ogrodzenia gabionowe dla ogrodzenia gabionowe rolnictwa, domach programy ORLIK ● Ogrodzenia posesyjne: ozdobne, oryginalne wzory, bramy przesuwne, bramy skrzydłowe, furtki. Jeśli chodzi rodzaj materiału, do wyboru mamy siatki plecione (częściej wybierane rozwiązanie) i zgrzewane. Wszystkie ogrodzenia gabionowe mają podobną konstrukcję - składają się z metalowego kosza i dowolnego wypełnienia.

Przede wszystkim dobrze zabezpieczają posesję przed wtargnięciem na nią osób niepowołanych - gęste rozmieszczenie oczek siatki, z której wykonany jest kosz skutecznie utrudnia wspinaczkę na ogrodzenie i przedostanie się na drugą stronę. Firma Metal-MR wykonuje kosze na śmieci gabionowe na potrzeby ogrodzeń, ciągów komunikacyjnych, w celach oporowych (zabezpieczenia skarp), zasłona konstrukcji wiat, czy garaży, a także jako części dekoracyjne takie jak masywne doniczki na kwiaty albo krzewy. Tanie gabiony od producenta - sprawdź promocje i wyprzedaże, zobacz zdjęcia, czytaj opisy i opinie. Jako że ogrodzenia gabionowe nie wymagają szczególnej pielęgnacji i konserwacji, są bardzo ekonomiczne. Gabiony wykonane w „płaskiej” wersji, których wysokość nie przekracza 30 cm (tzw. Gabiony są szczególnie przydatne na stromych zboczach znacznej erozji powierzchniowej.

Kosze te posiadają również aprobatę techniczną Instytutu Badawczego Dróg i Mostów po Warszawie nr AT/2010-03-1790. Na życzenie kontrahenta, produkowane kosze mogą pozostać rozbudowane dno oraz gabiony pokrywę zamykającą, stanowiąc tym samym alternatywę dla słabych struktur zgrzewanych. Firma Betafence podaje szeroka gamę gabionów: gabiony Concertainer, trapiony i materace gabionowe.

Standardowo kosze gabionowe robi się z siatki oczku 6x8 cm lub 8x10 cm, z drutu średnicy 2. 2 mm, do 3. 0 mm. Oferujemy między odmiennymi kosze gabionowe, kosze zgrzewne, panele ogrodzeniowe, kosze wraz z drutu ZnAl w interesujących cenach. Dzięki kosze gabionowe temu wykonanie takiego ogrodzenia nie zajmuje zbyt dużo czasu i nie jest problematyczne dla przeciętnego murki oporowe właściciela domu. Ceny gabiony bram garażowych bywają rozmaite, co w dużej mierze zależy od kosztu towarów ogrodzenia gabionowe producent niezbędnych do wykonania danej bramy. Najbardziej popularne ze względu na ich wytrzymałość są ogrodzenia murowane z wykorzystaniem cegły lub kamienia. Gabiony i materace gabionowe są dostępne wyłącznie na zamówienie w komplecie ze ściągami i sprężynami montażowymi.

Kosze gabionowe, poza podstawowym zastosowaniem w inżynierii lądowej i konstrukcjach budowlanych, znajdują coraz częściej zastosowanie w małej architekturze, gdzie wypełnienie z kamienia łamanego można też zastąpić innym materiałem, takim jak szkło, drewno czy otoczaki. Zwyczajnie kosze gabionowe gabbar sprawia ogrodzenia gabionowe się wspólnie z siatki oczku 8x10 cm, z wątku średnicy trzech. Studia niestacjonarne realizowane są w systemie 10-15 dwudniowych zjazdów (sobota i niedziela) w semestrze. Gabiony można wypełniać dowolnym materiałem, także tym znajdującym się na miejscu budowy.