Jeśli chodzi planowanie reklam to możecie

Informacje

Dodany: 2017-10-14
Kategoria: kampania na facebooku, kampania facebook

art

Jak Wypromować Fanpage Na Facebooku?

Aby zapewnić najwyższą jakość usług i wygodne korzystanie z serwisu, używamy informacji zapisanych w przeglądarce za pomocą plików cookies (pol.: ciasteczek). Facebook ma bardzo rozbudowany i całkiem sprytny program rekomendacji innych zainteresowań, więc warto jeszcze wybrać kilka z nich, żeby zawęzić grupę docelową (wiem, że 6 milionów potencjalnych odbiorców brzmi fajnie, ale ograniczcie się perform mniejszych cyferek, jednak żeby nie było zbyt wąsko, bo wtedy wyjdzie drogo - poczytacie tym tutaj ). A teraz niech Twoja kampania na facebooku wyobraźnia płynnie przejdzie perform strony głównej Twojego Fanpage widoku, gdzie opublikowanych jest 20 postów sponsorowanych, z czego co czwarty się powtarza, bo po prostu kierowany jest perform innej grupy docelowej… Jednym słowem - dramat. Reklama na Facebooku najlepiej się sprawdza w przypadku lokali gastronomicznych, sklepów odzieżowych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz małych przychodni lekarskich. Poprzez szczegółowy dobór targetowania, reklama może dotrzeć do osób, na których nam szczególnie zależy.

Obserwuj, jak kampania Facebook długo wyświetlana jest dana reklama i staraj się ją zmieniać na inną co jakiś czas, tak aby Twoje reklamy nie opatrzyły się odbiorcom, ponieważ stracą na efektywności. Jeżeli chcesz bardziej rozwinąć wiedzę dotyczącą Facebooka i w zaledwie 20 minut dotrzeć do najlepszej grupy kupujących, zobacz darmowe 20 minutowe nagranie, które ostatnio przygotowałem. Nie zaszkodzi przeczytać jakiejś książki tym, jak to było, zanim kampania na facebooku wszyscy uwierzyli, że Facebook zmienia wszystko. Facebook nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za międzynarodowe transakcje walutowe, ale warto mieć na uwadze, że może to zrobić nasz lender (jeżeli waluta konta reklamowego jest inna niż waluta na koncie bankowym). Dowiesz się, jakie cele biznesowe możesz realizować z pomocą reklam na Facebook. Badanie nad skutecznością reklam pokazują, że najlepszy tekst składa się z 15 słów.

Jeśli chodzi planowanie reklam, to możecie wyznaczyć dni i pory kiedy reklamy mają być emitowane, a jeśli jest to ciągła emisja, ale musi być bardzo intensywna to przełączacie „Typ wyświetlania” na Przyspieszone, co jednak może zwiększyć koszty. Najpierw Facebook był dla mnie jedynie portalem dla użytkowników prywatnych, kampania na facebooku a z czasem dopiero zrozumiałem potencjał, jaki drzemie w systemie reklamowym. Jest duża konkurencja, ale przede wszystkim koszty są bardzo wysokie: koszty za kliknięcie, za pozyskanie adresu mailowego. Zasady reklam na Facebooku nakazują, aby reklama zawierała więcej materiałów wizualnych niż tekstu.

Nie mówiąc tym, że bardzo łatwo popełnić błędy, które będą kosztowne - nasza reklama nie przyniesie zakładanych efektów. Reklama ta skierowana jest do osób, które chcą aktywnie kibicować swojemu krajowi, pokazując kampania na facebooku odrobinę dumy narodowej w trakcie Igrzysk Olimpijskich. Facebook udostępnia 5 głównych celów kampanii: przejścia na stronę, zaangażowanie dla konkretnego postu, konwersje, polubienia oraz wyświetlenia wideo.

Poza zasadami kompozycji warto przyswoić sobie podstawowe zasady oddziaływania i znaczeń kolorów czy typografii, a dopiero na sam koniec warto pamiętać tym, jakie wymiary powinna mieć kreacja, prawidłowo wyświetlać się kampania na facebooku w poszczególnych serwisach public media żeby. Użyj bezpłatnych szablonów online i narzędzi projektowania „przeciągnij i upuść” w serwisie Canva, aby utworzyć doskonałą reklamę na Facebook w zaledwie kilka minut.