Pierwszy z nich opiera się na

Informacje

Dodany: 2017-10-17
Kategoria: kampania na facebooku

art

Messenger Wprowadza Reklamy, Facebook Ściga Się Z kampania na facebooku Linkedin, A Instagram

Korzystam z reklamy na Facebooku, zdarzyła mi się przygoda z AdWords, jednak samodzielne przedzieranie się przez panele reklamowe nie jest taka proste. Facebook ma bardzo rozbudowany i całkiem sprytny program rekomendacji innych zainteresowań, więc warto jeszcze wybrać kilka z nich, żeby zawęzić grupę docelową (wiem, że 6 milionów potencjalnych odbiorców brzmi fajnie, ale ograniczcie się perform mniejszych cyferek, jednak żeby nie było zbyt wąsko, bo wtedy wyjdzie drogo - poczytacie tym tutaj ). A teraz niech Twoja wyobraźnia kampania na facebooku płynnie przejdzie perform strony głównej Twojego Fanpage widoku, gdzie opublikowanych jest 20 postów sponsorowanych, z czego co czwarty się powtarza, bo po prostu kierowany jest perform innej grupy docelowej… Jednym słowem - dramat. Reklama na Facebooku najlepiej się sprawdza w przypadku lokali gastronomicznych, sklepów odzieżowych, salonów kosmetycznych i fryzjerskich oraz małych przychodni lekarskich. Poprzez szczegółowy dobór targetowania, reklama może dotrzeć do osób, na których nam szczególnie zależy.

Pierwszy z nich opiera się na naliczaniu opłat za każdorazowe osiągnięcie pożądanej akcji, którą przykładowo może być polubienie lub komentarz promowanego postu, instalacja czy przekierowanie kampania na facebooku z serwisu Facebook na inną stronę www aplikacji. W Instagram Tales mają być dostępne przyciski CTA, np. Find more” kierujące instagramowiczów perform stron zewnętrznych.

Fakt, że ktoś polubi fanpage jest wliczane perform zaangażowania, ale jeśli nie wejdzie w inne interakcje, to Facebook traktuje indeks nie ilościowo - wtedy największe fanpage miałyby zawsze największe zaangażowanie - ale w stosunku perform liczby osób, a nie procentowego udziału zaangażowanych. Można zaobserwować jednak, że pomimo bardzo zbliżonego średniego CTR, koszty kliknięć i wyświetleń diametralnie różniły się ze względu na kraj odbiorców. Facebook połączy Twoje emaile kampania na facebooku lub numery telefonów z kontami użytkowników w serwisie. Na ogół jednak wysoki stopień konwersji generują reklamy znajdujące się w kolumnie z aktualnościami w serwisach Instagram oraz Facebook. Wygenerować Lookalike Viewers na podstawie próbki osób z Pixela - ta opcja sprawi, że Facebook dobierze 1% użytkowników, którzy charakteryzują się wykonywaniem podobnych działań i akcji na Facebooku, co Twoja grupa docelowa. Obojętnie czy klikniesz w nagłówek rozpoczynający

Facebook dla sklepu internetowego oferuje wielkie możliwości pod kątem interakcji z fanami, większe niż tradycyjne strony, a my wykorzystujemy to w 100%. Reklama na facebooku okazała się bardzo skuteczna ponieważ generowała najwięcej telefonów. Jeżeli jesteś już zaawansowanym użytkownikiem Menedżera reklam lub Power Editora to nie jest tekst dla ciebie. Po drugie, jasno zakomunikowana cena - niech klient wie, że kampania na facebooku ma do czynienia z ofertą. Pamiętaj, że reklama na Facebooku jest w modelu licytacyjnym, czyli wyświetlana jest danemu użytkownikowi ta, która jest w danej chwili najdroższa. Facebook nie odprowadził podatku w Irlandii, Ty nie bardzo masz możliwość odprowadzenia go w Polsce, sytuacja patowa. Oczywiście, nie oznacza to, że reklama nie może mówić wszystkich zaletach nieruchomości, bądź przynajmniej kilku z nich.

Dzięki niej reklama jest wyświetlana w bardzo konkretnych porach dnia lub godzinach. Kilkukrotnie wzrosną koszty reklamy, kiedy Twoim celem będzie kliknięcie w hyperlink przekierowujący poza Facebooka. Wszystkie wyżej wymienione elementy wpływają na koszt osiąganych celów kampanii reklamowych, a tym samym determinują kampania na facebooku wysokość budżetów reklamowych Facebook Ads. Ostatnio jeden z moich znajomych pisał, że poznaje właśnie API Facebooka, i stwierdził, że Facebook wie nas dużo więcej niż nam się wydaje. Reklama ta charakteryzuje się tym, że praktycznie każdy element jest klikalny i przekierowuje na stronę docelową.