Na czym polega leasing drukarek?

Leasing drukarek to popularny model działania oraz optymalizacji kosztów, zwłaszcza w mniejszych przedsiębiorstwach. Na czym dokładnie polega i jakie przynosi korzyści? Okazuje się, że tego typu usługi przynoszą wiele obopólnych zysków.

Czym jest leasing drukarek?

Leasing najczęściej kojarzony jest z samochodami, ale może dotyczyć również drukarek. Przebieg współpracy jest taki sam, czyli pomiędzy finansującym (leasingodawcą) a korzystającym z leasingu (leasingobiorcą) podpisywana jest umowa cywilnoprawna. Zawarcie umowy pozwala korzystać z urządzenia w taki sam sposób, jakby była własnością korzystającego z leasingu. Pomiędzy stronami określany jest czas trwania zobowiązania, a przedsiębiorca zobligowany jest do opłacania rat w wysokości określonej w umowie.

Leasing drukarek – zalety

Leasing drukarek jest szczególnie korzystny dla mniejszych firm oraz początkujących przedsiębiorców, pozwalając im obniżyć koszty prowadzenia działalności. Ponadto umowa pozwala szybko i prosto korzystać z urządzenia, a jego koszty można wpisać w wartość uzyskania przychodu. Podpisanie umowy leasingowej pozwala też korzystać z najnowszych, markowych urządzeń bez wysokich kosztów. Umowa nie wymaga również uiszczania żadnych opłat początkowych. Ponadto zawiera również zapis o ponoszeniu kosztów serwisowania przez leasingodawcę. Wiele firm umożliwia korzystanie z nowych oraz używanych sprzętów, co również wiąże się ze zmiennymi kosztami.

Leasing drukarek – warunki współpracy

Zanim przedsiębiorca podejmie decyzję o podpisaniu leasingu, warto ustalić szczegóły współpracy, a następnie zapoznać się z przedstawioną do podpisania umową. Leasing drukarek może mieć bardzo różne warunki, a jednym z nich jest możliwość zakupu urządzenia po wygaśnięciu umowy. Podjęcie decyzji o korzystaniu z leasingu wiąże się z wieloma korzyściami, które są szczególnie ważne dla firm o słabej kondycji finansowej lub dopiero rozwijających się. Leasing daje ogromną elastyczność, możliwość korzystania z dobrej jakości sprzętu oraz długoterminowe bezpieczeństwo współpracy.