Czy Bitcoin to dobra inwestycja?

Posted under Uncategorized On By admin

Być może zastanawiasz się, czy Bitcoin to dobra inwestycja. Jeśli tak, oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w kryptowalutę. Po pierwsze, kryptowaluty nie są powszechnie akceptowane jako metody płatności. Są zdecentralizowane i nie są wydawane przez bank centralny, zamiast tego polegają na oprogramowaniu peer-to-peer do wymiany danych między użytkownikami. Po drugie, są bezpieczniejsze, ponieważ są wydawane przez innych użytkowników, a nie bank centralny. Technologia stojąca za Bitcoinem jest bardzo prosta i całkowicie wolna od ingerencji rządu.

Kryptowaluty nie są powszechnie akceptowane jako środek płatniczy
Wobec braku organu centralnego kwestionowana jest wiarygodność poszczególnych płatności. Ponadto księga używana przez kryptowaluty jest zbyt duża, aby można ją było przechowywać na komputerach osobistych, serwerach lub smartfonach. Gdyby wszystkie transakcje były weryfikowane jednocześnie, nie byłoby możliwości rozróżnienia między dwiema podsieciami. Trzeci problem pojawia się w postaci „forkingu”, czyli procesu, w którym podzbiory posiadaczy kryptowalut koordynują się w celu stworzenia nowej wersji księgi i protokołu. Proces ten może skutkować awarią całej sieci, ponieważ wymagałby superkomputerów do weryfikacji przychodzących transakcji. opinie o zonda 2022

Są zdecentralizowane
Jeśli Internet jest zdecentralizowany, zdecentralizowane są również Bitcoiny. Każdy może hostować stronę internetową, ale kluczowa infrastruktura pozostaje pod kontrolą wąskiej grupy osób. Oznacza to, że bank centralny nie może kontrolować transakcji Bitcoin. Oznacza to, że Bitcoiny są naprawdę zdecentralizowane. A ponieważ proces wydobycia jest zdecentralizowany, sama sieć nie jest kontrolowana przez organ centralny. Zamiast tego jest utrzymywany przez tysiące ludzi na całym świecie.

Nie są emitowane przez bank centralny
Chociaż Bitcoiny nie są rzeczywistymi walutami, nadal są uważane za formę pieniędzy. Kryptowaluta to elektroniczna waluta cyfrowa, która nie jest emitowana przez bank centralny. Wynalazcą Bitcoina jest tajemniczy programista o pseudonimie Satoshi Nakamoto. W 2009 roku wydał oprogramowanie typu open source dla waluty, opisując jej projekt techniczny. Od tego czasu waluta jest używana w grach wideo, takich jak popularne Pokemon Go.

Opierają się na oprogramowaniu peer-to-peer
Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy ekspertem, prawdopodobnie zastanawiałeś się, jak dokładnie działa Bitcoin. Wszystko sprowadza się do oprogramowania peer-to-peer. Ta technologia umożliwia wysyłanie i odbieranie bitcoinów przez Internet. W przeciwieństwie do innych walut cyfrowych, bitcoin nie opiera się na żadnym organie centralnym. Oprogramowanie peer-to-peer umożliwia działanie sieci komputerów z pełną przejrzystością.

Są zatwierdzane przez górników
Ponieważ Bitcoiny nie mają scentralizowanego organu do ich weryfikacji, są weryfikowane przez górników. Górnicy przetwarzają bloki transakcji kryptowalutowych i zużywają energię na rozwiązywanie skomplikowanych problemów obliczeniowych. Wraz ze wzrostem ich mocy obliczeniowej maleje i nie są już w stanie zweryfikować tylu transakcji, co kiedyś. Są droższe w eksploatacji, a to oznacza, że ​​górnicy zużywają więcej energii elektrycznej, aby zapewnić ich dokładność.

Mogą służyć jako magazyn wartości
Termin „magazyn wartości” odnosi się do klasy aktywów, w której cena nie traci na wartości w czasie. Z kolei waluta fiducjarna, która jest środkiem wymiany, jest stosunkowo niestabilnym i niestabilnym środkiem wymiany, z zachowaniem wartości krótkoterminowej, ale bez wartości długoterminowej. Chociaż wartość waluty fiducjarnej z czasem maleje, pozostaje ona wysoce płynna i można ją łatwo zamienić na gotówkę.

Są opodatkowane
Pierwsze pytanie, które się pojawia, dotyczy tego, czy Bitcoiny są opodatkowane w Indiach. Odpowiedź brzmi tak. Podatki od transakcji kryptowalutowych są rzeczywistością w niektórych krajach, ale nie w Indiach. Centralne biuro wywiadu gospodarczego unijnego Ministerstwa Finansów zasugerowało, że Bitcoiny powinny być regulowane jako aktywa niematerialne, co może skutkować 18-procentowym podatkiem GST od wszystkich transakcji kryptowalutowych. Istnieje również możliwość podatku od grzechu w wysokości 28 procent plus podatek.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.